Nádasdy-vár

9600

Sárvár Várkerület 1.

Ma nyitva 8:00 - 20:00 óráig

+36 95 320 158

Program

Nádasdy-vár Sárvár

Gyereknap a város több pontján

Nádasdy-vár

2024. május 26. vasárnap 14:00-19:00

Gyerekprogram, Családi

Hagyományteremtő céllal első alkalommal május utolsó vasárnapján gyereknapi programokkal várjuk a gyerekeket. A városban a helyszínek között e napon a sárvári kisvasút a 14 év alatti gyerekeket ingyen szállítja.

Sárvári gyereknap több helyszínen

A város több pontján, a várparkban, a Csónakázó-tónál, a Nagyvárad utcai játszótéren, a KRESZ parkban programok várják a gyerekeket. A 14 éven aluliak díjmentesen érkezhetnek a helyszínekre, mert ezen a napon a sárvári Shi-hu ezzel köszönti a gyerekeket. 


VÁRPARK

A várparkban, a májusfaligetben légvárak, gyermekfoglakozások Hámori Edit nénivel, 16 órától Lovász Adrienn vezetésével ügyességi versenyek lesznek. 17 és 18 órakor eldurran a cukorkaágyú a Horváth Édesség és Food támogatásával. 18 óra után néhány perccel lép ideiglenes színpadunkra a Garabonciás Együttes, mely mókás dalokkal szórakoztatja a gyereksereget. 


CSÓNAKÁZÓ-TÓ ÉS KRESZ PARK

A Csónakázó-tónál a kézzel vagy lábbal hajtható vízi járművekre ingyen szállhatnak a gyerekek, természetesen felnőtt kíséretében. A többi jármű 20 %-os kedvezménnyel vehető igénybe. A KRESZ park járgányai szintén hasonló feltételekkel próbálhatók ki.


NAGYVÁRAD UTCAI JÁTSZÓTÉR

A Nagyvárad utcai játszótéren barátságos 2 x 15 perces összecsapásokból álló mini focibajnokságot hirdetünk 5+1 fős fiúcsapatok számára. LEGYÉL TE A KERTVÁROS BAJNOKA! Regisztrálni az info@nadasdymuzeum.hu e-mail címen (névvel, életkorral és csapatnévvel) kell május 23-ig, mert izgalmas nyeremények várják a győzteseket.

Természetesen a lányok sem maradnak ki a versenyből, nekik is izgalmas kihívással készülünk, hulahopp versennyel! (A hulahopp karikát mi biztosítjuk a helyszínen!)

A játszótéren légvárakon ugrálhatunk, de lufihajtogatásban szintén kipróbálhatják magukat a gyerekek, illetve arcfestéssel kedvenc mesehősök is kérhetők. Kézműves foglalkozás keretében névre szóló karkötőket és zsenília figurákat lehet készíteni. 

Itt is robban a cukorkaágyú 15:30-kor, 16:30-kor és 17:30-kor a Horváth Édesség és Food támogatásával.

A játszótérre ellátogat Kvárta Mátyás futballista, aki interaktív műsort tart a gyerekek számára, melyben bemutatja a freestyle foci sportágát. A bemutató során a gyerekek a trükkökből mozdulatokat tanulhatnak. A foglalkozást egy dekázó verseny zárja, melyen egy focilabdát lehet nyerni.


 

A belépés díjtalan.

Tetszett a cikk? Ossza meg másokkal is!

Egy megosztással munkánkat is segíti. Köszönjük!

Vissza

A vár nyitvatartása

minden nap: 08:00 - 20:00

Január 1-én: zárva

Program a mai napon

Az egészséges életmód alapvető kérdései

Könyvtár

2025. február 19. szerda 17:00

Napról napra…

Közelgő programok

Mátyás király születése napja. Gyerekszínház

Nádasdy-vár

2025. február 23. vasárnap 15:00

Lovagok és udvarhölgyek…

Pá-Pá-Pánik, köszönöm!

Könyvtár

2025. február 26. szerda 17:00

Mondom és mutatom…

Vármelléki jegyzetek

Olvasni jó!

Programjaink

Ha érdekli egy vár mindennapi élete, programjai, kiállításai, érdemes egy kattintással feliratkozni a sárvári Nádasdy-vár hírlevelére.

Maradjon kapcsolatban velünk!!