2019.04.11
A Csicsergő Óvoda növendékeit költészetnapi koncerttel vártuk a Nádasdy-várban. A zenés verseket és mondókákat a Palinta Társulat adta elő. A Magyar Kultúra Napján a Vármelléki ovisok találkozhattak az együttessel. Most a Csicsergősök jöttek.
Veres Andi – ének, gitár, zeneszerzés
Orosz Bálint – gitár, basszusgitár
Farkas Gergely– cajon, ütőhangszerek
Ők hárman a színpadon garantált szórakozást és feltöltődést jelentenek a legkisebbek számára. Ezt már kipróbáltuk januárban a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett diákoknak, gyerekeknek tartott programok alkalmával és most folytatódott a játék a Nádasdy-vár nagytermében.
Kétszáznál több óvodás két turnusban vehetett részt az előadáson, ahol a Palinta Társulat vezetője és „frontembere”, Veres Andi rutinnal, a gyerekek nyelvén beszélve adta át a versek és énekelt versek izgalmát.
Egészen pörgő kis társaság jött össze az előadáshoz. Mindenki aktív volt, és az is maradt a koncertek végéig. A színpadon szívesen szerepeltek a kiscsoportosok, középsősök, nagycsoportosok egyaránt. Ha Andi néni énekeseket hívott magához, a jelentkezők kezei röpültek a magasba.
Egyáltalán nem lebecsülendő dolog, hogy a kisgyermekkorban megkapott zenei-színpadi-verses élmények hogyan szoktatják a felcseperedő generációt a kulturális élményekhez. A közösségben megélt zenei élmények igen maradandók tudnak lenni. Az erőteljes hangulaton túl egyfajta példa is kialakul bennük, amivel a negyvenöt perces koncert kerekségét érzékelik, ahogy bátorságot gyűjtenek a színpadra vonuláshoz, ahogy mozogni mernek a zenére, ritmust keresnek, lopva máris a hangszereket szemlélik, figyelik az énekes gesztusait − ahogy megragad a fejükben az énekelt versek szövege, ismétlik az interaktív játékok elemeit. Ha nevetnek a vicces dalszövegeket, akkor azt együtt teszik, ha pisszben kell maradni, akkor pedig tudni való dolog, hogy valami nagyon fontos dolog készülődik, amire megéri odafigyelni.
A Palinta Társulat zenéjében a könnyen megjegyezhetőség, azonnal énekelhető mód a legmegkapóbb. A bábok, a kis hangszerek, a dobok pedig újabb plusz elemei az élménynek. Egyszerre tizenhárom kiscsoportos is rázta a rumbatököt, ami esetünkben alma, padlizsán és csörgő körte is lehetett – a lényeget értik a kedves olvasók –, eleven zenekari élményt adott ez az egyszerű gesztus. A legjobb csoportépítő játék volt, többek között Müller Péter Sziámi verseihez igazodva, sok mozgással, abban a reményben, hogy jövőre a picik már kérni fogják az óvónéniket: menjünk még?!
Egy megosztással munkánkat is segíti. Köszönjük!
minden nap: 08:00 - 20:00
Január 1-én: zárva